ERKEK AYAKKABISI BAKIM REHBERİ

  • Tarih |

Yeni ve harika bir erkek ayakkabısı satın aldıktan sonra, sizin için doğru stili, bedeni ve bedeni seçtikten sonra, giyilebilirliğini ve ömrünü uzatmak için onları mümkün olan en iyi şekilde nasıl bakacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Ayakkabının bütünleyici parçalarını doğru zamanda değiştirmek veya bakımını yapmak, ayakkabılarınızı değiştirmek zorunda kalmanızı önleyebilir. Bu nedenle ayakkabılarınıza bakmak ve onları temiz tutmak, ayakkabılarınızın ömrünü uzatacak ve yırtılmasını önleyecektir.

Süet deri

Süet ve deri ayakkabılar için yapılacak en iyi şey, onları dışarı giymeden önce süet veya deri koruyucu ile doğru bakımını yapmaktır. Bu deri ve süet için özel ürünleri çoğu cadde mağazasından veya ayakkabı satan yerlerden alabilirsiniz. Koruyuculu basit bir sprey, ayakkabılarınızı temizlerken hayatı kolaylaştıracak!

Süet temizliği için süet fırçası almanız iyi olacaktır. Bir süet fırçası genellikle, süete zarar vermeden kiri ve tozu nazikçe temizleyen ve fırçalayan küçük 'kıllara' sahip yumuşak bir kauçuk fırçadır. Süet ayakkabılarınızı profesyonelce temizleyebilirsiniz ve çok kirliyse bu ayakkabılarınız için en iyi seçenek olabilir.

Islak olan ayakkabıları ılık ve kuru bir yere koyun ve doğal olarak havalandırın, kurutma makinesinde çok fazla ısıtmak şeklini veya kumaşını bozabilir.

Spor Ayakkabılar

Erkek spor ayakkabıları için de benzer kurallar geçerlidir, çamaşır makinesinde yıkanabilirler, ancak yıkarsanız onları da kurumaya bırakın. Eğer ayakkabınızda aksesuar gibi çıkabilecek şeyler varsa ya da kumaş bir dokusu varsa, sadece küçük bir kir lekesi varsa, lekeyi bir diş fırçası veya küçük bir sünger ve biraz sabunlu suyla silebilirsiniz.

Ayakkabılarınız kirli olmasalar bile, ara sıra onları iyi bir şekilde temizlemeniz gerekir. Bu ayak sağlığınız için de oldukça büyük bir önem taşır.

Hafif bir cila/fırçalama yeterli değilse, onlara kapsamlı bir cilalama yapın. Bu, ayakkabılarınızın iyi görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda uzun vadede kullanılmasını da sağlar. Ayakkabılarınızı cilalamak için önce mutlaka temizleyin.