ERKEK AYAKKABILARI NASIL SAKLANIR?

  • Tarih |

Ayakkabılarınızı veya botlarınızı pırıl pırıl parlayana kadar parlattıktan ve iyi durumda olduklarından emin olduktan sonra, bu şekilde kalmalarını sağlamak için onları uygun şekilde saklamanız gerekir

Ayakkabılarınızı serin ve kuru bir yerde, sıcaklıkta fazla dalgalanma olmayan bir yerde sakladığınızdan emin olun. Sıcaklık, malzemelerin genleşmesine ve büzülmesine neden olur ve bu, uzun bir süre boyunca çatlaklara ve kumaşının zayıflamasına neden olabilir.

Ayakkabınızda toz olmadığından emin olun - özellikle süet ayakkabılarda - toz süetin içine girer ve çıkması zor gri ve kirli lekelere neden olur.

Mümkünse, onları ayakkabı kutularında saklayın, şekillerini korumaya yardımcı olmak için ayak parmaklarını doldurabilirsiniz. Ayakkabı kutuları için yeriniz yoksa en azından toz torbalarında saklayabilirsiniz.

Bir Erkek Ayakkabısının Parlatılması ve Bakımı

Doğru ayakkabı bakımı için önemli adımlar:

Ayakkabı seçmek önemlidir, ancak bunu yaptıktan sonra sırada ne var? Bu makale, bir erkeğin yeni ayakkabılarını giymeden önce ne yapması gerektiğini ele almaktadır.

Bakımlı ayakkabılar makul bir şekilde 5 yıl hatta 10 yıl bile giyilebilir. Doğru ayakkabıyı seçtiğinizi ve onu saygın toplum kurallarına uygun olarak giyeceğinizi varsayarsak, erkek ayakkabılarına uygun şekilde bakılmalıdır.

İster bot, ister spor ister klasik ayakkabı olsun, kombininizin önemli olduğu kadar ayakkabılarınıza yapacağınız bakım da oldukça önemlidir.

Ayakkabı Bakım Malzemeleri

• Ayakkabı yüzeyi için

  • Temizleyici
  • Ayakkabı Cilası (Süet olanlar için özel)
  • Yumuşak pamuklu bezler
  • Parlatma için ayakkabı fırçası

 

Satın aldığınız her farklı renk cilası için farklı bir fırça alın, böylece ayakkabılarınızı boyarken renk karışması olmaz.

Ayakkabı cilası. Ayakkabı siyahsa siyah al. Kahverengi veya kadife ise, nötr bir cila kullanmak daha iyi olabilir çünkü zamanla ayakkabılar, onları parlatmak için kullanılan ayakkabı cilasının rengini alacaktır.

Biraz farklı renklerde birden fazla kahverengi ayakkabınız varsa, her bir çiftin bireyselliğini korumak için nötr cila kullanmak daha iyi olur. Kullanacağınız cilanın kalitesi de ayakkabı kadar önem taşır.

Parlatma için ayakkabı fırçası. Bu, fazla ayakkabı cilasını çıkarmak ve ayakkabıyı parlatmak için ayakkabılarınızı parlatırken kullanılan uzun bir fırçadır. Tıpkı küçük fırça gibi, kullandığınız her renk cila için bir tane alın.